Fotowoltaika Białystok

Mimo 13 letniej obecności na rynku, aktywnej partycypacji w procesie uświadamiania Polaków co do korzyści płynących z posiadania własnej instalacji fotowoltaicznej, a nawet rządowych programów dotacji, nadal spotykamy się z sytuacja, kiedy potencjalny klient nie chce brać pod uwagi wykonania instalacji „pod klucz” z uwagi na obawy, które wynikają z rozpowszechnionych mitów. Warto zatem przytoczyć kilka faktów, które mogą być pomocne w procesie zmiany w świadomości.

 

Oszczędności na codziennych wydatkach


Koronnym argumentem przemawiającym za odnawialnymi źródłami energii, a w szczególności za fotowoltaiką, są wysokie oszczędności na rachunkach za prąd i energię cieplną, które w ciągu ostatnich kilku lat zaliczają gigantyczny wzrost. Jednak, aby oszczędzać, najpierw trzeba zainwestować w instalację, która tę energię elektryczną wyprodukuje. Warto zatem zapoznać się z faktami, aby móc podjąć dobrą i świadomą decyzję.

 

Darmowe podgrzewanie wody w całym domu


Jest to jedna z największych zalet instalacji fotowoltaicznych. Koszty energii, która musi zostać wykorzystania na podgrzanie wody w domu, jest poważną częścią każdego budżetu rodzinnego. Instalacja fotowoltaiczna dzięki temu, że wytwarza prąd elektryczny, może także podgrzewać ciepłą wodę użytkową dla domowników z wykorzystaniem standardowej grzałki zainstalowanej w bojlerze z wodą. Dzięki temu rozwiązaniu darmowe podgrzewanie wody jest dodatkową korzyścią, jaką uzyskujemy przy podjęciu decyzji o montażu fotowoltaiki.

 

Brak konieczności budowania własnej elektrowni


Za sprawą ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii, która weszła w życie w  2016 roku, Polacy mają prawo do swobodnej wymiany prądowej z dedykowanym Zakładem Energetycznym. Dzięki temu nie musimy martwić się o wydatki, jakie należy ponieść na magazynowanie energii (które nadal jest drogie i problematyczne). Mimo konieczności płacenia za magazynowanie energii do elektrowni, to rozwiązanie jest nadal bardziej ekonomicznie i wygodniejsze od zastosowania akumulatorów do magazynowania energii na nasz własny użytek.

 

Niskie koszty serwisowania


Większość dobrze zamontowanych instalacji fotowoltaicznych działa całkowicie bezobsługowo i nie wymagają one okresowych przeglądów serwisowych. Dopiero w momencie podejrzenia o usterce lub zauważalnym spadku efektywności całej instalacji konieczne jest przeprowadzenie serwisu. Dzięki temu nie ponosimy dodatkowych kosztów, które obniżałyby opłacalność takiej inwestycji.

 

Fotowoltaika Białystok

 

Jeżeli poszukujesz firmy, która postawi dla Ciebie gotową do użytku instalację fotowoltaiczną, to skontaktuj się z nami!

Elektrownie fotowoltaiczne TUV
Adres email
Numer telefonu
Treść wiadomości
Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Formularz został wysłany.
Dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie
wymagane pola!

biuro@fotowoltaika-marand.pl

Projekty elektrowni fotowoltaicznych

+48 603 37 22 66 / +48 667 601 206

Przemysłowe elektrownie fotowoltaiczne
Skontaktuj się z nami
Marand - Elektrownie fotowoltaiczne
Marand - Elektrownie fotowoltaiczne Białystok

Kontakt

 

Sienkiewicze 3B
16-070 Choroszcz

+48 603 37 22 66
+48 667 601 206

biuro@fotowoltaika-marand.pl

© MARAND by REDPROJEKT ∵ 2022

Realizacje

Fotowoltaika Białystok